İhtiyaç Desteği kredisi başvurusu nasıl yapılır ve şartları neler

Yazar Yorum Yap 0 views

Son dakika haberleri… Bakan Albayrak tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulan 6 ay geri ödemesiz ve ertelemeli Temel İhtiyaç Kredisi başvuruları başladı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın öncülüğünde, vatandaşlara 6 ay geri ödemesiz, 36 ay vadeli, 10 bin TL Temel İhtiyaç Desteği verilecek. Bu noktada, ’10 bin TL Temel İhtiyaç Desteği kredi başvurusu nasıl yapılır ve şartları neler?’ sorusunun yanıtı oldukça merak ediliyor. Zira, dar gelirli olan ve aranan şartları karşılayan vatandaşlar bir an önce 6 ay geri ödemesiz 10 bin TL Temel İhtiyaç Desteği kredi başvurusu yapmak istiyor. Peki, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 6 ay geri ödemesiz, ertelemeli 10 bin TL Temel İhtiyaç Desteği kredi başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? İşte, son dakika haberinin detayları.

Ekonomide alınan corona virüsü tedbirlerine yönelik son dakika haberleri peş peşe geliyor… Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından geçtiğimiz günlerde müjdesi verilen 6 ay geri ödemesiz, 36 ay vadeli 10 bin TL Temel İhtiyaç Desteği kredi başvuruları alınmaya başlandı. Bilindiği gibi, üç büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank aracılığı ile dar gelirli ve aranan şartları karşılayan vatandaşlara 6 ay ödemesiz, ertelemeli ve 36 ay vadesiz 10 bin TL ihtiyaç kredisi veriliyor. Bu noktada, Temel İhtiyaç Desteği kredi başvurusu hakkındaki araştırmalar da artış gösterdi

6 AY GERİ ÖDEMESİZ 10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından verilen 36 ay vadeli ve 6 ay geri ödemesiz Temel İhtiyaç Desteği kredi başvuru şartları açıklandı. İhtiyaç kredisinden aylık hane halkı geliri 5 bin lira ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, se

10 BİN TL GERİ ÖDEMESİZ TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sizler için hazırladığımız haberimizden, 6 ay geri ödemesiz Temel İhtiyaç Desteği hakkında bilgi edinebilir, ‘Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank 10 bin TL kredi başvurusu nasıl, nereden yapılır?’ sorusunun yanıtını öğrenebilirsiniz.

Mevcut kredi kuralları uygulanmayacak, ödeme gücü kontrolü yapılmayacak. Salgın nedeniyle para kazanamayan simitçi, toplu taşıma çalışanı gibi şu anda işi olmayanlar da yararlanacak. Devlet vatandaşa kefil olurken, kredi kullandırırken beyan esas olacak.

rbest meslek mensupları ve diğer bireyler yararlanacak.

Etiketler