Kredi Çekilmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazar Yorum Yap 33 views

KREDİ ÇEKİLMEDEN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kredi çekilmeden önce en çok dikkat edilmesi gereken başlıca konular vardır. Bunlar sizin başlıca dikkat etmeniz gereken vede en çok can alıcı noktalardan biridir. Sizlerin en çok dikkat etmeniz gereken şeyler başında kredi faiz puanıdır.

Bankalara Göre Kredi Faizi

Her bankanın kendine ait bir kredi puanlama sistemi vardır. Bunlar faiz oranları olarak gösterilmektedir. Kredi faizleri sürekli olarak düşer veya artar. Ülke genelindeki ekonomik durum, borsa, işletme, yabancı paranın akışına göre değişebiliyor. Kredi faiz oranı bir puan bile sizlere ödemelerde çok fazla etkilediğini söyleyebiliriz.

Örnek olarak 0.80 oran ile 0.79 oran birbirinden farklıdır. 100 bin TL gibi bir rakam çektiğiniz zaman bu puan 120 ayda ortalama aylık 100 TL civarında bir faiz farkı oluşturmaktadır. Genel anlamda bu bir örnektir. Sizlere en doğru tahmini sitemizde bulunan kredi hesaplama aracından ve güncel faiz oranlarından anlayabileceğinizi söyleyebiliriz.

BANKA SEÇİMİ

Kredi çekerken sizlerin düzenli ödemeleriniz bankaların ayrı ayrı sizlere olanak ve daha iyi bir faiz ile ödeme planı oluşturmaya örnek verir. Kredi puanını 1300 ise örnek olarak 1.20 den çekebilirsiniz. Ama kredi oranını 1600 ise bu düzenli ve borcunuz sadık olduğunuzun anlamı niteliğindedir. 1.05 den çekebileceğinizin anlamıdır. Her banka düzenli ödeme yapan müşterilere daha çok indirim ve daha fazla ayrıcalık tanıyor. Bu yüzden ödemelerinizi geçiktirmeden düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

İcralık durumlarda ise bankalar size 5 yıl boyunca kredi vermez her hangi bir şekilde kredi kartı avans hesap sağlamaz. Bu durum sizlerin daha fazla iyiye gitmenize olanak sağlamaz aksine kötüye götürür.

Genel anlamda yapmanız gereken ödemelerinizi düzenli ödeyip her konuda yardım aldığınız bankalardan çok çok daha uygun kredi çekebileceğinizin unutmayınız.

Bir krediye başvurur iken kesinlikle faiz oranları bakımından bir kaç banka ile görüşmeniz vede en az dosya masrafı vede sigorta fiyatı çıkartan banka ile çalışmanız gerekmektedir. Sizlerden fazla para alan bankaları direk olarak şikayet edip ödediğiniz paraları geri alabileceğinizi unutmayınız. Bu fazla alınan paraları nasıl geri iade alabileceğinizi sitemizde arama kısmına yazarakdan çok rahat bir şekilde öğrenebileceğinizi unutmayınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba