Ziraat Bankası Kredileri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yazar Yorum Yap 37 views

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi

Tüketici kredisi dediğimize bakmayın, bu Ziraat Bankası’nın ihtiyaç kredisi için verdiği isimlendirme. PekâlâZiraat Bankası Tüketici Kredisi bizlere ne gibi imkânlar sunuyor?

Ziraat Bankası 3 ile 60 ay arası vade ve 500 Lira’dan başlayıp 100000 Lira’ya çıkan ihtiyaç kredisi seçenekleri sunuyor. Bunların faiz oranları ise üçe ayrılıyor: Maaşını Ziraat Bankası’ndan alan çalışanlarve emekliler için %1,05’den başlayan faiz oranları verilirken diğer müşterileri için ise faiz oranları %1,12’den başlıyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

3 aydan 180 aya kadar vade ile 10000 Lira’dan 1 milyon Lira’ya kadar çıkan konut kredisi seçeneklerinde ise ihtiyaç kredisinden farklı olarak faiz oranlarını tamamen tek çatı altında toplayan Ziraat Bankası konut kredisi için faiz oranlarını %0,99’dan başlatıyor. Bunun yanında teminat olarak satın alımı yapılan ev ipotek alınıyor, bir defaya mahsus olmak üzere 153,4 Lira ipotek tesis ücreti ve yine bir defaya mahsus 573 Lira ekspertiz ücreti alınıyor.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası taşıt kredisinde
bir duruma göre iki farklı faiz oranı bulunuyor. Bu durum: aracın kaskolu olup olmama durumudur.

Kredi, kasko durumuna bakılmaksızın yalnız 0 kilometre ve en fazla 5 yaşındaki araçlar için veriliyor. Banka, teminat olarak araç rehni alıyor. Bunların yanında eğer ticari araç alacaksanız aracın ruhsata kaydının hususi olarak kaydedilmesi şartıyla krediyi kullanabiliyorsunuz.

Kaskolu-Kaskosuz Taşıt Kredileri

Kaskolu araçlarda Ziraat Bankası aracın başına bir şey gelse dahi zarar etmeyeceğini bildiği için müşterilerine %1,02’den başlayan faiz oranları sunuyor.

Ancak kaskosuz araçların hiçbir garantisi olmaması ve riskin daha büyük olması sebebiyle banka faiz oranlarını %1,04’ten başlatıyor.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba